Hz. İsa’nın Hayatı Slayt İndir

Tarih Slaytları kategorisine 25 Temmuz, 2017 tarihinde eklendi, 233 defa okundu

Semavi dinlerden Hristiyanlığın müjdeleyicisi olan Hz. İsa, MÖ 4 – MS 32-33 yılları arasında yaşamıştır.   Roma İmparatorluğa bağlı Yahudiye eyaletinde (bugün Filistin’in, Batı Şeria bölgesinde kalan kısım)  dünyaya gelen İsa Peygamber’in annesi, bakire bir kadın olan Meryem’dir.  Bu olay, Hristiyanlığın çoğu mezhebinde Tanrının mucizesi olarak görülmüş ve Hz. İsa Tanrının oğlu olarak kabuk edilmiştir.  Yine Hristiyan inancına göre İsa, gelmesi beklenen Mesihtir.

Bazı tarihçilere ve farklı inanç gruplarına göre değişiklik gösterse de dönemin Roma İmparatoru tarafından Kudüs’te çarmığa gerildiği kabul edilir. İslamiyet’e göre ise Hz. İsa çarmığa gerilmemiş, Tanrı tarafından göğe, yani cennete yükseltilmiştir. Bu nedenle Hz. Muhammed’den sora en önemli 2. Peygamber olarak kabul edilir. Museviliğe göre ise Mesih olmadığı, Mesihlik için gereken kerametleri göstermediği savunulmuştur.

Tüm bu bilgileri ve daha fazlasını Hz. İsa ppt dosyası olarak sitemizden indirebilirsiniz. Sade bir dille hazırlanan slayt, bilgi açısından ise oldukça zengin. Sunu ile ilgili yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

SLAYTI İNDİR : indir

Etiketler : , ,

Yorum Yaz