Descartes Slayt İndir

Felsefe Slaytları kategorisine 26 Temmuz, 2017 tarihinde eklendi, 219 defa okundu

Touraine bölgesinde, La Haye’de (bugünkü adı Descartes) dünyaya gelen Renè Descartes, 1606-1614 arası Krallık Koleji’nde eğitim gördü ve hukuk lisansı aldı. Ardından Nassau ordusuna katılmak için Hollanda’ya gitti. Burada Isaac Beeckman ile tanıştı. Matematik, fizik, müzik ve diğer birçok konuda fikir alış verişinde bulunduktan sonra ilk olarak Danimarka’ya, ardından Almanya’ya gitti. Son olarak yine doğduğu Fransa’ya döndü ve çalışmalarına devam etti.

Annesinden ölümünden sonra kalan miras ile geçim kaygısından kurtuldu ve bilim, sanat, felsefe konularıyla daha çok ilgilenme fırsatı buldu. Sabah 5’te, Kraliçeye felsefe dersi vermek için çıktığı yolda hastalandı. 11 Şubat 1650’de zatürreden öldü.

Hayatı boyunca birçok eser kaleme aldı. Özellikle “Aklın İdaresi Hakkında Kurallar” ve “İlk Felsefe Üzerine Düşünceler” adlı kitapları günümüzde üniversitelerde kaynak olarak okutulmaya devam ediyor.

Modern Filozofinin Babası unvanını alan Descartes, geçmişe ve günümüze damga vuran bilim adamlarından biri olmayı başarmıştır. Siteye eklediğimiz Descartes ppt dosyasında, Descartes’in hayatını, yaşadığı olayları ve yaptığı çalışmaları bulabilirsiniz.

SLAYTI İNDİR : indir

Etiketler : , , ,

Yorum Yaz